Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Uczą się zawodu elektryka, mechanika, kucharza, czy stolarza i wykorzystają te umiejętności w wojsku. Szkoła w Kamiennym Moście koło Chociwla jako pierwsza w województwie wstąpiła do pilotażowego projektu Branżowe Oddziały Wojskowe realizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.
Uczniowie jeżdżą na zajęcia praktyczne do 104. Batalionu Logistycznego w Wałczu. - Jedziemy do Wałcza. Tam na początku jesteśmy w sali, uczą nas o bezpieczeństwie, o bhp. Podobają mi się mundury, Nigdy nie nosiłem munduru. Uczyli nas, jak się czołgać, celowania z broni. Jak wygląda broń, jak ją rozkładają. Wymienialiśmy koło w samochodzie wojskowym, rozkładanie i składanie namiotów wojskowych. Tam wszystko trzeba na tip top - mówią uczniowie.

Celem projektu jest, aby mogli znaleźć pracę w swoim fachu w jednostce wojskowej - podkreśla major rezerwy Zbigniew Pałczyński, instruktor wojskowy. - Mamy młode osoby z konkretnymi, wyuczonymi zawodami. Poznając specyfikę wojska, daje mu to gwarancje, że może się odnaleźć również na rynku pracy właśnie w strukturze wojskowej.

W Szkole Branżowej w Kamiennym Moście projekt Branżowych Oddziałów Wojskowych będzie trwał 7 lat. Obecnie bierze w nim udział 10 uczniów klas drugich. Od nowego roku szkolnego będzie brać w nich udział każda klasa.
Uczniowie jeżdżą na zajęcia praktyczne do 104. Batalionu Logistycznego w Wałczu.
Celem projektu jest, aby mogli znaleźć pracę w swoim fachu w jednostce wojskowej - podkreśla major rezerwy Zbigniew Pałczyński, instruktor wojskowy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty