Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Radio koncertowe, w kształcie zabawki, czy zegarka - to wszystko było można zobaczyć na wystawie radioodbiorników w Płotach.
Prawie 100 starych odbiorników od lat 20. ubiegłego wieku, po modele z II wojny światowej i te produkowane w czasach PRL było do zobaczenia w hali Rega Arena. Oglądający eksponaty mogli wybrać się w "radiową podróż w czasie".

- Patrząc na te eksponaty przypomina się dom naszych dziadków, gdzie takie właśnie radia były. - Najbardziej podobało mi się radio-autko. - To jest naprawdę ładne. Niektóre są z II wojny światowej, jak one przetrwały?! - mówili goście wystawy.

- Przekazujemy tę historię. Radio towarzyszyło ludziom od dawna, przekazywało wieści; smutne i radosne. W latach 60. zaczęto budować radyjka w różnych kształtach, m.in. samochodów - powiedział Jan Dybiński, właściciel kolekcji.

Kolekcja radiowa na co dzień jest do obejrzenia w Niepublicznym Domu Kultury w miejscowości Łowisko koło Płot. Wystawa powstała w ramach projektu "Radio Oczami Historii" sfinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności.

Kolejna możliwość obejrzenia radioodbiorników będzie 14 lipca w miejscowości Czarne koło Reska i 7 października w Muzeum Galerii Brama w Gryficach. Wstęp jest bezpłatny.
Relacja Marcina Kokolusa [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty