Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / michaelwedermann (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / michaelwedermann (CC0 domena publiczna)
Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął decyzję o dopuszczeniu do startu sportowców z Rosji i Białorusi w zawodach międzynarodowych. Decyzję komentowali goście audycji "Radio Szczecin na Wieczór".
Sportowcy mieliby wystartować w dyscyplinach indywidualnych jako neutralni - bez flagi i hymnu.

To bardzo haniebna decyzja - mówi europoseł PiS Ryszard Czarnecki: - To jest decyzja fatalna, ona podzieli jeszcze bardziej ruch olimpijski, zwracam też uwagę na fakt, że poza sportami drużynowymi, bardzo duża część sportowców rosyjskich jest w armii. Giną na Ukrainie ludzie, a tu się okazuje, że karta olimpijska jest ważniejsza niż te ofiary.

MKOl jest w kryzysie - mówi Ireneusz Raś, poseł klubu Koalicja Polska i prezes Centrum Dla Polski: - Jest to problem, ja wszystkich sportowców nie biorę do jednego wora, oczywiście. Sport nie może polegać na tym, że stawia się tylko na biznes...

Rządy kilku państw - w tym Polski - grożą bojkotem przyszłorocznych igrzyskach olimpijskich w Paryżu w przypadku dopuszczenia do rywalizacji sportowców z Rosji i Białorusi.
To bardzo haniebna decyzja - mówi europoseł PiS Ryszard Czarnecki: - To jest decyzja fatalna, ona podzieli jeszcze bardziej ruch olimpijski.
- MKOl jest w kryzysie - mówi Ireneusz Raś, poseł klubu Koalicja Polska i prezes Centrum Dla Polski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty