Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

twitter.com/prezydentpl/MarekBorawski/KPRP
twitter.com/prezydentpl/MarekBorawski/KPRP
Prezydent Andrzej Duda powiedział, że wsparcie Ukrainy przez międzynarodową koalicję świadczy o tym, że wolny i demokratyczny świat nie jest teoretyczną koncepcją.
W nagraniu opublikowanym przez amerykański Departament Stanu w ramach odbywającego się hybrydowo Szczytu Demokracji Andrzej Duda podkreślał wiodącą rolę Polski prezydent we wsparciu Ukrainy.

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że rosyjska wojna z Ukrainą ujawniła prawdziwe oblicze reżimu Putina oraz okrucieństwa i brutalność wobec ukraińskiej ludności cywilnej. Prezydent dodał, że konsekwencją działań Rosji były kryzysy energetyczne i żywnościowe na całym świecie. - Ukraińcy dzielnie oparli się rosyjskiej napaści. Jestem dumny, że Polacy i inne narody zaoferowały narodowi ukraińskiemu silne wsparcie, ponieważ wolny i demokratyczny świat nie jest teoretyczną koncepcją, ale realną wspólnotą wartości - mówił.

Andrzej Duda powiedział, że wiodąca rola Polski w odpowiedzi na inwazję Rosji była bezprecedensowa. - Odpowiedzieliśmy jako pierwsi na apele o pomoc, w tym wojskową, aby pomóc Ukrainie odeprzeć rosyjskiego agresora i nałożyć na Rosję surowe sankcje - podkreślił.

Prezydent powiedział, że w Polsce mieszka ponad 3 i pół miliona Ukraińców i że nasz kraj wydał na pomoc humanitarną dla Ukrainy półtora procent swojego PKB.

Andrzej Duda przestrzegł, że jeśli Rosja nie zostanie powstrzymana na Ukrainie to jest gotowa posunąć się znacznie dalej.


Relacja Marka Wałkuskiego (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty