Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Władze Kołobrzegu planują poszerzenie granic miasta. Ma to pozwolić na rozwój nowych gałęzi gospodarki. W takie rozwiązanie nie wierzy jednak lokalna opozycja.
Chodzi o dokładnie 121 hektarów w miejscowości Korzyścienko, leżącej administracyjnie już na terenie wiejskiej gminy Kołobrzeg. Znajdują się tam działki, na których swoją działalność w większości prowadzą miejskie spółki. Urzędnicy z Kołobrzegu uznali więc, że tereny te powinny zostać wcielone w granice miasta.

Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska mówi, że takie rozwiązanie pozwoliłoby na rozwój nowych gałęzi gospodarki. Miasto planuje bowiem w tym miejscu stworzenie strefy ekonomiczno-gospodarczej.

- Kluczowym działaniem, jakie dzisiaj stanęło przed nami, jest poszerzenie profilu gospodarczego - mówi Mieczkowska.

W stworzenie takiej strefy nie wierzy radny Jacek Woźniak, przewodniczący klubu radnych niezależnych.

- Przez 35 lat nic się tam nie wydarzyło. Dlaczego? Dlatego, że tam jest zlokalizowana oczyszczalnia ścieków i ma to do siebie, że jest elementem konfliktogennym dla całego obszaru dookoła - mówi Woźniak.

Ostatecznie kołobrzescy radni w środę pozytywnie przegłosowali uchwałę w sprawie wszczęcia procedury zmierzającej do poszerzenia granic miasta. Do końca miesiąca odpowiednie dokumenty trafią do wojewody, a decyzję w tej sprawie wyda Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota01niedziela02

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty