Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
argum.eu

Fot. www.policja.pl
Fot. www.policja.pl
Fot. www.policja.pl
Fot. www.policja.pl
Pięciu podejrzanych o "pranie" pieniędzy - akcja CBŚP i Prokuratury Krajowej. Miliony pochodzące m.in. z nielegalnego obrotu substancją służącą do produkcji metamfetaminy "wyprane" przez członków międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej.
Celem grupy było czerpanie korzyści majątkowych, a w grę wchodzić może blisko 60 mln euro, czyli ponad ćwierć miliarda złotych. Środki finansowe miały pochodzić z obrotu i produkcji narkotyków, jak również z innych rodzajów przestępstw. Z ustaleń śledztwa wynika, że przy wykorzystaniu wielu podmiotów gospodarczych, w tym zagranicznych, tworzono fikcyjną dokumentację, która miała potwierdzić legalność działalności grupy, taki proceder mógł trwać od 2017 roku.

Uzyskane pieniądze z przestępczej działalności były inwestowane m.in. w ekskluzywne nieruchomości, w tym apartamenty nad morzem.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci CBŚP przeprowadzili działania na terenie województwa zachodniopomorskiego. Zatrzymano pięć osób. Wobec trzech osób zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
Źródło: www.policja.pl

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty