Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
Fot. Przemysław Polanin [Radio Szczecin]
W środę kołobrzeska drogówka patroluje okolice przejść dla pieszych. Mundurowi chcą zwrócić uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Akcja jest następstwem ostatnich niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W najpoważniejszym z nich śmierć poniosła 75-letnia kobieta potrącona przez samochód osobowy na pasach przy ul. 6 Dywizji Piechoty.

Kołobrzeska drogówka zwraca dziś szczególną uwagę na okolice „pasów”. Mundurowi chcą podnieść świadomość dotyczącą przepisów ruchu drogowego nie tylko u kierowców, ale także u pieszych i rowerzystów.

Naczelnik wydziału ruchu drogowego kołobrzeskiej policji podkomisarz Robert Piecyk mówi o najczęstszych wykroczeniach, jakie obserwują policjanci.

- Wyprzedzanie przed i na przejściu dla pieszych. Piesi nie dopełniają obowiązku, czyli rozejrzenia się, skierowania głowy w lewo i w prawo, prowadzenia obserwacji i nadzoru nad tym, co się dzieje w koło nas - mówi Piecyk.

Efektem dzisiejszych działań jest kilkanaście mandatów i wnioski do sądu. Mundurowi starają się jednak głównie pouczać i edukować. Jak zapowiadają, tego typu akcje będą powtarzane systematycznie.
Relacja Przemysława Polanina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty