Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

źródło: Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie
źródło: Urząd Miasta i Gminy w Gryfinie
Samorządy wnioskowały o dodatkowe pieniądze na ochronę i remonty zabytków. Stąd reakcja rządu i nowy podział środków Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Funduszu Polski Ład - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.
- Wielką potrzebą, która była zgłaszana przez samorządy, także w naszym regionie, jest kwestia remontu zabytków. Wiadomo, że w ich budżetach na tego typu kwestie środków nie ma, bo są ważniejsze sprawy w czasie kryzysu. W związku z tym uzupełniamy ten komponent Programu Inwestycji Strategicznych o inwestycje w zabytki, których w naszym regionie jest wiele. W gminach praktycznie nie ma środków na remonty - mówił Szefernaker.

Termin składania wniosków przedłużono do marca. Czekamy na listy zabytków, które będą chciały remontować zachodniopomorskie samorządy - w tym Szczecin. W Funduszu Inwestycji Strategicznych na ten cel w całym kraju przeznaczono 3 miliardy złotych.
Stąd reakcja rządu i nowy podział środków Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Funduszu Polski Ład - mówił w "Rozmowach pod krawatem" wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty