Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
argum.eu

Donalda Tusk. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Donalda Tusk. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Na spotkaniu w Siedlcach Donald Tusk zapowiedział, że zajmie się tematem emerytur byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Był to jeden z tematów dyskusji w dzisiejszej Kawiarence Politycznej na antenie Radia Szczecin.
Jak powiedział Tusk: "krzywdy na pewno zostaną naprawione". Jak zauważa Jacek Liziniewicz z Gazety Polskiej, pod względem finansowym byłyby to ogromne kwoty, na które musieliby się złożyć podatnicy. - Każdemu szeregowemu będziemy musieli zwrócić 100 tysięcy złotych, a generałowi około 1,2 miliona złotych.

Służba Bezpieczeństwa w czasach PRL służyła do terroryzowania społeczeństwa - mówi Grzegorz Gibas z Radia Szczecin. - Policja polityczna w Polsce zajmowała się łamaniem życiorysów ludzi, którzy inaczej myśleli, byli wyrzucani z pracy, mordowani. Ci panowie mordowali ludzi, przygotowywali procesy polityczne, ograniczaj wolność prasy, słowa. Robili to co, dziś Rosja robi na Ukrainie.

Pierwsza obniżka esbeckich emerytur miała miejsce w styczniu 2010 roku wedle ustawy projektu Platformy Obywatelskiej, która weszła w życie w marcu poprzedniego roku.
Jak zauważa Jacek Liziniewicz z Gazety Polskiej, pod względem finansowym byłyby to ogromne kwoty, na które musieliby się złożyć podatnicy.
Służba Bezpieczeństwa w czasach PRL służyła do terroryzowania społeczeństwa - mówi Grzegorz Gibas z Radia Szczecin.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty