Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W szczecińskiej Akademii Nauk Stosowanych TWP odbyła się konferencja podsumowująca pierwszy rok projektu badawczego Młodzież 4.0. Jego celem jest poznanie i zrozumienie postaw oraz zachowań młodych Polaków.
To największe badania socjologiczne młodzieży, jakie przeprowadzono w Polsce - mówi profesor Waldemar Urbanik, rektor Akademii Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie, gdzie realizowany jest program. - Chcemy dowiedzieć się między innymi, jakie wartości mają młode osoby i czego oczekują od życia - dodaje Urbanik.

- Jest to chyba najpełniejsza po drugiej wojnie światowej próba sportretowania współczesnej polskiej młodzieży. Przedmiotem naszych badań są właściwie chyba wszystkie obszary aktywności młodych Polaków w przedziale wiekowym od 13. do 25. roku życia - podkreśla prof. Waldemar Urbanik.

Mamy dużą satysfakcję, że jako naukowcy możemy być użyteczni i pomóc wychowawcom oraz rodzicom - zaznacza profesor Papieskiej Akademii Nauk Społecznych Krzysztof Wielecki.

- Świat tak dynamicznie się rozwija, że ten, w którym starsze pokolenie dojrzewało i przyjmowało kulturę oraz ją przekształcało - w sferze obyczajów, wierzeń, stylów życia - już minął Namawianie młodych ludzi, aby całkowicie weszli w nasz świat, to namawianie, żeby weszli w świat, którego już trochę nie ma - uważa prof. Wielecki.

Badania w projekcie Młodzież 4.0 przeprowadzono na próbie 25 tysięcy młodych Polaków.
To największe badania socjologiczne młodzieży, jakie przeprowadzono w Polsce - mówi profesor Waldemar Urbanik, rektor Akademii Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie, gdzie realizowany jest program.
Mamy dużą satysfakcję, że jako naukowcy możemy być użyteczni i pomóc wychowawcom oraz rodzicom - zaznacza profesor Papieskiej Akademii Nauk Społecznych Krzysztof Wielecki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty