Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Kacper Narodzonek [Radio Szczecin]
Fot. Kacper Narodzonek [Radio Szczecin]
Książnica Stargardzka odsłania część kart dotyczących funkcjonowania instytucji po zakończeniu modernizacji zabytkowej siedziby przy ulicy Mieszka I.
Nowa identyfikacja wizualna, ułatwienia dla niepełnosprawnych, "czytaki" dla osób z ograniczonym widzeniem czy aplikacja na telefony, to tylko część z rzeczy, którymi książnica będzie chciała przyciągnąć odbiorców po remoncie.

Nie chcemy być wyłącznie wypożyczalnią i czytelnią, chcemy, aby to miejsce zaistniało na mapie Stargardu również z innych powodów - mówi Jolanta Aniszewska, dyrektor Książnicy.

- Mamy różnego rodzaju formy materiałów bibliotecznych, które decydujemy się udostępniać, ale też chcemy szukać różnych form aktywności, dzięki którym nasi czytelnicy poczują się w bibliotece, jak u siebie. Bardzo chcemy, żeby pojawili się tutaj także ludzie, którzy niekoniecznie lubią czytać, ale chcieliby skorzystać z tego miejsca. A samo odwiedzenie Książnicy spowodowuje, że może będą chcieli sięgnąć po książkę - podkreśla Aniszewska.

Prace budowlane w obiekcie przy Mieszka I mają zakończyć się w styczniu przyszłego roku. Według przewidywań do zmodernizowanego budynku czytelnicy mają wejść latem, do tej pory cały czas Książnica będzie działać w tymczasowej siedzibie, przy ul. Wojska Polskiego.
- Nie chcemy być wyłącznie wypożyczalnią i czytelnią, chcemy, aby to miejsce zaistniało na mapie Stargardu również z innych powodów - mówi Jolanta Aniszewska, dyrektor Książnicy.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty