Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Skrzynka na listy stoi na szczecińskim Pogodnie przy ulicy Jana Styki 33. Fot. Pani Mikołajowa
Skrzynka na listy stoi na szczecińskim Pogodnie przy ulicy Jana Styki 33. Fot. Pani Mikołajowa
Nietypowa skrzynka na listy do Świętego Mikołaja stanęła w Szczecinie. Działa od niedzieli, a już pęka w szwach!
To pomysł pewnej Pani Mikołajowej z Pogodna. W internecie zachęciła do korespondencji i machina ruszyła... teraz odpisuje na kilkadziesiąt listów dziennie. Zapewniła, że będzie odpowiedź na każdy list, a do tego coś słodkiego.

- Mikołaj samych listów nie wysyła, słodkości upieczone przez Panią Mikołajową muszą być. Odpiszę każdemu, kto wsadzi list i napisze adres zwrotny. Ilość listów i zainteresowanie skrzynką jest tak ogromne, że nie mogę dotąd wyjść z podziwu. Dzisiaj do godziny 2 w nocy odpisałam na ponad czterdzieści listów. Robię to ręcznie, ale dam radę - podkreśla Pani Mikołajowa.

Do Mikołaja może napisać każdy - bez względu na wiek. - Wszyscy dorośli są dziećmi! Ja się zatrzymałam na wieku szesnastu lat i jak najbardziej napiszę list do Świętego Mikołaja - przekonuje szczecińska Pani Mikołajowa.

Skrzynka na listy stoi na szczecińskim Pogodnie przy ulicy Jana Styki 33. Do Pani Mikołajowej, a dokładnie Anity Matczuk, zgłosili się już pomocnicy - elfy, które również będą odpisywać na listy. Jest też sponsor ciasteczek - Olimpic.
Relacja Anny Łukaszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty