Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Screen: www.youtube.com/EWTN Polska
Screen: www.youtube.com/EWTN Polska
Kilka miesięcy temu powstała piosenka, teraz jest też teledysk. Autorem utworu "Do nieba" o św. Stanisławie Kostce jest ks. Maciej Czaczyk.
11 lat temu wygrał telewizyjny show "Must be the music", dziś jest księdzem i inspiruje młodych ludzi, by przez muzykę zgłębiali swoją wiarę i religijną wiedzę. Do wykonania utworu zaprosił absolwentów Katolickiej Szkoły Podstawowej, w której teraz uczy.

Chciałem zrobić ukłon w stronę św. Stanisława Kostki, bo wziąłem chrzest w jego wspomnienie - przyznaje ks. Maciej Czaczyk, który jest prefektem Katolickiej Szkoły Podstawowej. Jej patronem jest też bohater utworu. - Dzisiaj się słyszy, że celebryci, jakieś gwiazdy dokonują apostazji, szczycą się, że odeszli formalnie z Kościoła, a ja się szczycę tym, że jestem chrześcijaninem i zostałem we wspomnienie św. Stanisława Kostki ochrzczony. I to jest najpiękniejsze, co mogło się przydarzyć. Myślę, że dla mnie może to nie manifest, ale radość z tego, że jestem katolikiem.

Joanna Żelazny jest absolwentką szkół katolickich w Szczecinie. Dziś studiuje śpiew i została zaproszona do udziału w projekcie. - Piosenka wydaje mi się być chwytliwa, na czasie, ma wydźwięk rockowy, jest bardzo energetyczna, ale też pozytywna i edukacyjna - przyznaje Joanna.

Teledysk można oglądać podczas codziennych rekolekcji adwentowych na Youtube.


Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty