Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Screen: www.youtube.com/EWTN Polska
Screen: www.youtube.com/EWTN Polska
Rekolekcje adwentowe w internecie prowadzi ks. Maciej Czaczyk. Prefekt Katolickiej Szkoły Podstawowej w Szczecinie, a także wikariusz w Bazylice św. Jana Chrzciciela przy Bogurodzicy prowadzi rozważania, w których obok Ewangelii ważną rolę spełnia św. Stanisław Kostka.
To właśnie ten święty jest bohaterem piosenki, która przeplata nauki rekolekcyjne. Obok ks. Macieja rozważania rekolekcje poprowadzą też siostry zakonne i katechetka.

Z pomysłem rekolekcji wyszła katolicka telewizja EWTN. Ks. Maciej Czaczyk przyznaje, że św. Stanisław Kostka jest dobrym tematem, bo to m.in. patron młodzieży. - To się zgrało z tym, że powstała piosenka. W szkole katolickiej, w której jestem prefektem zobaczyliśmy, że Stasiu Kostka wyszedł na tapetę i postanowiliśmy zabrać go ze sobą na Adwent - tłumaczy ks. Czaczyk.

Rekolekcje prowadzi także m.in. s. Nina Urbaczewska ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża, która przyznaje, że rozważania nie zatrzymują się na samym św. Stanisławie Kostce.

- Święci nigdy nie przesłaniają sobą Boga. I tak jak powiedział ks. Maciej w pierwszym odcinku, zachęcił do wyruszenia w drogę, do założenia wygodnych butów i wejścia na Boży szlak i to chcemy zrobić: wejść na drogę do świętości - podkreśla s. Nina Urbaczewska.

Kolejne nauki w ramach rekolekcji adwentowych codziennie na kanale Youtube.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty