Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Ratownictwo medyczne i morskie - to nowy kierunek, który od nowego roku akademickiego ruszy na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie.
Przypomnijmy, trzy lata temu został zamknięty kierunek ratownictwo medyczne, jak tłumaczyła uczelnia, to ze względu na brak chętnych. Teraz oferta została dostosowana do regionu.

PUM będzie pierwszą uczelnią w Polsce z takim kierunkiem - mówi dziekan wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Beata Karakiewicz: - Doszliśmy do wniosku, że my utworzymy taki kierunek, który będzie łączył w sobie dwa kierunki studiów. Województwo zachodniopomorskie ma swoją specyfikę. Szeroki pas nadmorski, gazoport Szczecin oraz potrzeby geopolityczne powodują, że od 1 października przyszłego roku uruchomimy taki kierunek.

W poniedziałek władze Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie podpisały umowę z miastem Szczecin. Dotyczyć będzie współpracy w placówkach szkolnych. Chodzi między innymi o praktyki studentów np. w gabinetach psychologów.
PUM będzie pierwszą uczelnią w Polsce z takim kierunkiem - mówi dziekan wydziału Nauk o Zdrowiu Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Beata Karakiewicz.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty