Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Budynki już stoją, trwają prace wykończeniowe i zagospodarowanie terenu wokół. W kwietniu powinna się zakończyć budowa nowej, głównej siedziby pogotowia ratunkowego w Szczecinie.
Powstaje przy ulicy Twardowskiego. To dwa budynki. W pierwszym będą stacjonowały karetki i załogi pogotowia ratunkowego.

- Znajdzie się tam między innymi symulator przedziału kierowcy, żeby doskonalić technikę jazdy kierowców w różnych warunkach - mówi Roman Pałka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - W symulacji jest możliwość doboru odpowiednich warunków pogodowych, różnych dróg, włącznie z podjazdami do SOR-ów na terenie województwa.

Prace idą zgodnie z planem - dodaje Rafał Śmigielski, kierownik kontraktu. - Wykonane są elewacje tych budynków. W środku trwają roboty wykończeniowe. Wykończeniowe i instalacyjne. Na zewnątrz mamy zaawansowanie około 90 procent, czyli wszystkie drogi, parkingi, nawierzchnie utwardzone praktycznie za chwilę będą skończone.

Inwestycja kosztuje ponad 30 milionów złotych. Połowa to dofinansowanie rządowe. Pozostałe środki pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego i z budżetu WSPR.
- Znajdzie się tam między innymi symulator przedziału kierowcy, żeby doskonalić technikę jazdy kierowców w różnych warunkach - mówi Roman Pałka, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie.
Prace idą zgodnie z planem - dodaje Rafał Śmigielski, kierownik budowy.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty