Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. twitter.com/PremierRP
Fot. twitter.com/PremierRP
Jarosław Kaczyński wezwał opozycję do współpracy w rozwoju polskiej armii.
Podczas spotkania w Koszalinie podkreślał, że w sprawie bezpieczeństwa naszego kraju potrzebna jest zgoda i jednomyślność.

- W tej trudnej sytuacji trzeba umieć się zjednoczyć wokół jednej sprawy - aby nasza armia została bardzo nowocześnie rozbudowana. Nie na zasadzie homeopatycznej - po kilka sztuk broni, tylko masowo. Uzbrojona tak, żeby Rosjanie wiedzieli, że tutaj nie da się wejść - powiedział Kaczyński.

W Politechnice Koszalińskiej prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami powiatu koszalińskiego, sławieńskiego i szczecineckiego. Dziś także zaplanowano spotkanie z mieszkańcami w Kołobrzegu.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński tłumaczył, że powinniśmy wydawać na obronność dużo więcej niż dotychczas, ponieważ to kwestia elementarna, jeśli chodzi o obronę naszej suwerenności i bezpieczeństwa.

- Co by się stało w sprawie ukraińskiej, gdyby ona nie potrafiła się bronić, gdyby została w przeciągu bardzo krótkiego czasu, np. dwóch tygodni zajęta przez Rosjan. Tam byłby dzisiaj problem dyplomatyczny, jakieś sankcje, może protesty, ale nic więcej. A dzięki temu, że zaczęli się oni skutecznie bronić i odnosić sukcesy, no to mamy problem o charakterze - można powiedzieć - światowym - dodał Kaczyński.

W niedzielę prezes PiS odwiedzi Stargard i Szczecin.
Podczas spotkania w Koszalinie podkreślał, że w sprawie bezpieczeństwa naszego kraju potrzebna jest zgoda i jednomyślność.
Podczas spotkania z mieszkańcami Kołobrzegu podkreślił, że tylko dzięki silnej armii Ukraina dalej istnieje.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty