Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. twitter.com/PremierRP
Fot. twitter.com/PremierRP
Jarosław Kaczyński wezwał opozycję do współpracy w rozwoju polskiej armii.
Podczas spotkania w Koszalinie podkreślał, że w sprawie bezpieczeństwa naszego kraju potrzebna jest zgoda i jednomyślność.

- W tej trudnej sytuacji trzeba umieć się zjednoczyć wokół jednej sprawy - aby nasza armia została bardzo nowocześnie rozbudowana. Nie na zasadzie homeopatycznej - po kilka sztuk broni, tylko masowo. Uzbrojona tak, żeby Rosjanie wiedzieli, że tutaj nie da się wejść - powiedział Kaczyński.

W Politechnice Koszalińskiej prezes Prawa i Sprawiedliwości spotkał się z mieszkańcami powiatu koszalińskiego, sławieńskiego i szczecineckiego. Dziś także zaplanowano spotkanie z mieszkańcami w Kołobrzegu.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński tłumaczył, że powinniśmy wydawać na obronność dużo więcej niż dotychczas, ponieważ to kwestia elementarna, jeśli chodzi o obronę naszej suwerenności i bezpieczeństwa.

- Co by się stało w sprawie ukraińskiej, gdyby ona nie potrafiła się bronić, gdyby została w przeciągu bardzo krótkiego czasu, np. dwóch tygodni zajęta przez Rosjan. Tam byłby dzisiaj problem dyplomatyczny, jakieś sankcje, może protesty, ale nic więcej. A dzięki temu, że zaczęli się oni skutecznie bronić i odnosić sukcesy, no to mamy problem o charakterze - można powiedzieć - światowym - dodał Kaczyński.

W niedzielę prezes PiS odwiedzi Stargard i Szczecin.
Podczas spotkania w Koszalinie podkreślał, że w sprawie bezpieczeństwa naszego kraju potrzebna jest zgoda i jednomyślność.
Podczas spotkania z mieszkańcami Kołobrzegu podkreślił, że tylko dzięki silnej armii Ukraina dalej istnieje.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty