Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

źródło: https://twitter.com/pisorgpl
źródło: https://twitter.com/pisorgpl
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział w Koszalinie, że Polska znajduje się w szczególnej sytuacji, ze względu na obecną sytuację międzynarodową - polityczną i ekonomiczną.
Wskazał tu na aneksję wschodnich terenów Ukrainy przez Rosję: - Włączenie całkowicie nielegalne, ale mające swoje skutki - co zostało zresztą zapowiedziane - takie, że Rosjanie uznają według swojej doktryny, że walcząc na tych ziemiach mogą użyć broni nuklearnej - podkreślił szef PiS.

Jarosław Kaczyński dodał, że kryzys wywołany przez Putina zaczyna dotykać coraz mocniej świat. Co objawia się m.in. zawirowaniami na rynkach walutowych.

- Niestety, nie zapowiada się to dobrze. Może być tak, że będziemy mieli depresję... Nawet depresję, czyli recesję bardzo nasiloną. Trzeba to brać pod uwagę. My potrafimy się przed tym bronić i będziemy to robić. Musicie jednak państwo wiedzieć, że w tej chwili mamy do czynienia ze zjawiskiem nowym, wywołanym przez wojnę Putina - tłumaczył Kaczyński.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że Polska potrafi się bronić przed tymi wyzwaniami.

Jeszcze dziś szef PiS spotka się z mieszkańcami Kołobrzegu. Spotkanie planowane jest na godz. 18.30.
- Rosjanie uznają według swojej doktryny, że walcząc na tych ziemiach mogą użyć broni nuklearnej - podkreślał szef PiS.
Jarosław Kaczyński dodał, że kryzys wywołany przez Putina zaczyna dotykać coraz mocniej świat. Co objawia się m.in. zawirowaniami na rynkach walutowych.
Relacja Michała Fedusio [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty