Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
https://moremadam.pl/
reklama
argum.eu

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Makiety kolejek elektrycznych, budynków, samolotów, a nawet czołgów - jedna z największych imprez modelarskich wróciła do Szczecina po dwuletniej przerwie.
W tym roku, Festiwal Modelarski "Paprykarz" obchodzi swoje 10. urodziny.

Od rana uczestnicy prezentują swoje dzieła w Szczecińskim Technoparku Pomerania, jednym z nich jest Kamil Żurawski, który wrócił do modelarstwa po 20 latach przerwy. - To jest model w skali 1:33, model przedstawia AH-64 Apache. Model zajął mi około pół roku, jest on kartonowy, weszło więc w grę: wygniatanie, modelowanie części i układanie ich. Tutaj można spotkać się z ciekawym odbiorem gotowych modeli - opowiadał Żurawski.

Na chwile obecną zgłoszono 750 modeli - podkreślał organizator festiwalu Radosław Mazur: - Festiwal rozrasta się, z roku na rok uczestników jest coraz więcej i to nas cieszy. Pojawia się więcej modeli. Za każdym razem są to nowe prace. Z resztą warunkiem udziału w festiwalu jest wystawienie nowych modeli. Spośród nich wybieramy najbardziej reprezentatywny model dla danej klasy i kategorii, i ten model jest nagradzany.

Festiwal potrwa w sobotę do godz. 17, w niedzielę od 10 do 14.
Od rana uczestnicy prezentują swoje dzieła w Szczecińskim Technoparku Pomerania, jednym z nich jest Kamil Żurawski, który wrócił do modelarstwa po 20 latach przerwy.
Na chwile obecną zgłoszono 750 modeli - mówi organizator festiwalu Radosław Mazur.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty