Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
argum.eu

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Wkrótce powinna zostać podpisana umowa na budowę portu instalacyjnego dla morskich farm wiatrowych w Świnoujściu.
Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk ujawnił w "Rozmowach pod Krawatem", że bliska jest finalizacja rozmów Orlenu z Zarządem Morskich Portów Szczecin-Świnoujście na wydzierżawienie terenu pod tę inwestycję.

- Myślę, że za parę dni ta umowa stanie się faktem. Będziemy mieli także do zakomunikowania drugą bardzo ciekawą propozycję tzn. fabrykę turbin wiatrowych. To wszystko jednak w swoim czasie. Jest jednak rzeczą oczywistą, że rozwój tych obszarów właśnie pod kątem morskich farm wiatrowych rozpoczyna się na Pomorzu Zachodnim -
- mówił wiceminister Gróbarczyk w Radiu Szczecin.

Jak informuje Orlen w komunikacie prasowym, rozwój morskiej energetyki wiatrowej jest fundamentem rozwoju tej firmy. Do 2030 roku planowany wydatek na ten cel to 47 miliardów złotych.

Port instalacyjny w Świnoujściu ma obsłużyć duże statki transportujące kluczowe elementy farm wiatrowych. Z niego wypływałyby także specjalistyczne jednostki do zaawansowanych prac budowlanych.
Marek Gróbarczyk ujawnił w "Rozmowach pod Krawatem", że bliska jest finalizacja rozmów Orlenu z Zarządem Morskich Portów Szczecin-Świnoujście na wydzierżawienie terenu pod tę inwestycję.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty