Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Dzięki zakończeniu budowy gazociągu Baltic Pipe będziemy bardziej odporni na kryzys gazowy, czyli na brak gazu - mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Leszek Dobrzyński.
Przypomina, że do Polski będzie trafiać gaz z terminalu LNG w Świnoujściu i Baltic Pipe, a także z własnych źródeł.

- Ja bym powiedział, że oprócz tego znaczenia ogólnopolskiego, to chyba jest także wielkie znaczenie dla Pomorza Zachodniego. To kolejna znacząca inwestycja dla polskiej energetyki, dla polskiego bezpieczeństwa otwierana jest właśnie tutaj na Pomorzu Zachodnim. To idzie nie tylko w Polskę, ale i w świat. Znaczy to, że o Pomorzu Zachodnim będzie się coraz więcej mówić na całym świecie - podkreśla Dobrzyński.

Budowa Baltic Pipe to nie była łatwa decyzja, m.in. to właśnie ekolodzy próbowali ją zablokować - dodaje poseł: - Było na pewno wiele trudności, nie tylko finansowych, bo o nich także trzeba mówić, że ktoś, po pierwsze - musiał podjąć decyzję polityczną, po drugie - musiał znaleźć na to fundusze, po trzecie - przeprowadzić rozmowy z naszymi kontrahentami, po czwarte - ułożyć wszystko od strony wszelkich zgód.

Dziś w miejscowości Budno, niedaleko Goleniowa na pierwszej tłoczni gazu po polskiej stronie odbędzie się uroczystość otwarcia gazociągu Baltic Pipe. Wezmą w niej udział premierzy Danii i Polski.
- Znaczy to, że o Pomorzu Zachodnim będzie się coraz więcej mówić na całym świecie - podkreśla Dobrzyński.
Budowa Baltic Pipe to nie była łatwa decyzja, m.in. to właśnie ekolodzy próbowali ją zablokować - dodaje poseł: - Było na pewno wiele trudności, nie tylko finansowych.
Relacja Pawła Domańskiego [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty