Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Wideo: M.Papke, R.Stachnik, [Radio Szczecin], montaż Maciej Papke [Radio Szczecin]
Na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie pożegnano legendę Radia Szczecin - Zdzisława Tararakę.
Jak podkreślają jego bliscy, był nie tylko wybitnym radiowcem, ale też prawdziwą encyklopedią dotyczącą kultury i spraw polskiej wsi. Nie było w naszym regionie rolnika, który nie znałby Zdzisława Tararaki, a wielu z nich było jego przyjaciółmi.

- Bardzo wielu rolników budził program "Na szczecińskiej ziemi" - mówi Artur Balazs, były minister rolnictwa. - Jego głos, wywiady, jego komentarze, rzetelność.

- Zdzichu był tą osobą, która łączyła i która była pasem transmisyjnym także do nas mieszczuchów - dodaje Krzysztof Soska, były prezes Polskiego Radia Szczecin.

Rozpoczynając pracę w radiu, wchodząc do pokoju, usiadłem na jego krześle i za chwilę przyszedł i powiedział "siedź tu jak najdłużej" - wspomina Piotr Dykiert, były dziennikarz Radia Szczecin i "uczeń Dzidka".

- Muzykę ludową kochał na co dzień. Podejrzewam, że spał, śpiewał, chodził i z nami się spotykał. Zawsze do nas praktycznie śpiewał - mówi Agnieszka Olmeńska z zespołu ludowego Pyrzyczanie.

- Spoczywaj w pokoju "Na szczecińskiej ziemi" - zakończył ks. Waldemar Szczurowski.

Zdzisław Tararako zmarł 8 września w wieku 73 lat. W Radiu Szczecin pracował od 1975 r. Zajmował się przede wszystkim sprawami rolniczymi, które były również jego pasją, podobnie jak kultura ludowa, z którą także na naszej antenie zaznajamiał słuchaczy.
Na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie pożegnano legendę Radia Szczecin - Zdzisława Tararako.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty