Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
Reklama
argum.eu

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
W przyszłym roku ceny energii elektrycznej - do pewnego limitu - będą zamrożone. Rząd chce też wesprzeć firmy energochłonne oraz szpitale i szkoły.
Poseł PiS Michał Jach ma żal do opozycji, że nie wspiera rządu w tej sprawie: - Jesteśmy w takiej sytuacji, w której bez przerwy nawiedzają nas jakieś kataklizmy. Jeden nie odejdzie, a już drugi nawiedza Polskę. Naprawdę trzeba niezwykle sprawnego rządu, żeby w jakikolwiek sposób adekwatny, a przynajmniej minimalizujący koszty społeczne odpowiadać. I to się dzieje, przecież pamiętamy co było z pierwszą tarczą antycovidową, która okazała się najlepiej funkcjonującą w Europie. Wystarczyłoby, żeby ktoś z Platformy Obywatelskiej choćby powiedział: "A chyba wam się udało", a oni nadal nic...

Poseł Radosław Lubczyk z Koalicji Polskiej poinformował, że zabiega o pomoc publiczną
dla firm w Polsce w związku z wysokimi cenami energii. - My - jako Koalicja Polska - złożyliśmy wniosek do Unii Europejskiej, do Komisji Europejskiej, bo mamy tam swoich komisarzy, o pomoc publiczną dla firm, dla osób z dofinansowaniem do energii. Złożyliśmy projekt ustawy, aby ceny energii zostały zatrzymane na poziomie czerwca 2022 roku - podkreślił Lubczyk.

W przyszłym roku rząd chce przeznaczyć na tę pomoc 8 mld złotych.
Poseł PiS Michał Jach ma żal do opozycji, że nie wspiera rządu w tej sprawie.
Poseł Radosław Lubczyk z Koalicji Polskiej poinformował, że zabiega o pomoc publiczną dla firm w Polsce w związku z wysokimi cenami energii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty