Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Marcin Palade. Fot. www.youtube.com/Telewizja Republika
Marcin Palade. Fot. www.youtube.com/Telewizja Republika
Socjolog polityki o szansach i zagrożeniach wyborczych opozycji i obozu rządzącego: - Z jednej strony mniejsze portfele Polaków, a z drugiej strony temat reparacji może rekompensować PiS sondażowe ubytki - mówił w "Rozmowach pod Krawatem" Marcin Palade.
Analityk życia politycznego oceniał, że "byłby daleki od optymizmu polityków opozycji wieszczących srogą zimę i zmarzniętych Polaków", co miałaby zmienić preferencje wyborcze.

Z drugiej strony, również PiS nie ma nowych elementów programowych - analizował Marcin Palade.

- Istotnie jest zagrożenie dla obozu rządzącego i szansa dla opozycji. Jest też druga oś. Oś wartości - temat reparacji, to jest jedna z kilku rzeczy, która również może elektryzować wyborców do wyborów jesienią przyszłego roku. Może się zdarzyć, że te ubytki w sondażach dla Prawa i Sprawiedliwości, wynikające z kiepskiej sytuacji gospodarczej, mogą zostać w ten sposób zrekompensowane - podkreślał Palade.

Jednocześnie socjolog zwracał uwagę, że postawa polityków opozycji wobec reparacji nie jest jednoznaczna.
- Może się zdarzyć, że te ubytki w sondażach dla Prawa i Sprawiedliwości, wynikające z kiepskiej sytuacji gospodarczej, mogą zostać w ten sposób zrekompensowane - podkreślał Palade.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty