Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Sąd skazał na 13 lat i 2 miesiące więzienia Vadyma I., który będąc pod wpływem alkoholu staranował Jakuba Znojka. 29-letni Ukrainiec musi też zapłacić 100 tysięcy złotych na rzecz rodziców pokrzywdzonego. Prokuratura domagała się 25 lat pozbawienia wolności.
Przypomnijmy, mężczyzna odpowiadał za usiłowanie zabójstwa. Do zdarzenia doszło w wigilię 2020 roku na stacji benzynowej na Gumieńcach, podczas próby obywatelskiego zatrzymania. Jakub Znojek chciał zatrzymać pijanego kierowcę, ten staranował go samochodem. Znojek w ciężkim stanie trafił do szpitala, nadal nie wrócił do zdrowia, potrzebuje całodobowej opieki i kosztownej rehabilitacji w prywatnym ośrodku.

- Sąd kierował się przede wszystkim postawą oskarżonego. W trakcie całego procesu nie zauważyliśmy skruchy i żalu wobec pokrzywdzonego. Dopiero dzisiaj oskarżony przeprosił za swoje zachowanie. Nie uważamy tego za szczery żal, dlatego nie znajdujemy podstaw do orzeczenia niższej kary - podkreśliła w uzasadnieniu wyroku, przewodnicząca składu orzekającego sędzia Izabela Sołtyszewska.

Rodzice Jakuba nie ukrywali emocji.

- Mam syna kalekę, Kuba nie wróci do pełnej sprawności, do końca życia będzie musiał się rehabilitować. Nie wiemy do końca, jak to będzie. Żaden wyrok nas nie usatysfakcjonuje. Dla mnie 13 lat to jest zdecydowanie za mało - powiedziała Iwona Znojek.

- Wyroku nie odsiedzi, bo wiadomo, że po połowie (odbycia kary - przyp. red.), będzie się starał o wcześniejsze wyjście i wyjdzie, a mój syn do końca życia będzie potrzebował rehabilitacji - dodał Zbigniew Znojek.

Wyrok nie jest prawomocny.
Przewodnicząca składu orzekającego sędzia Izabela Sołtyszewska, tak uzasadniała wyrokPrzewodnicząca składu orzekającego sędzia Izabela Sołtyszewska, tak uzasadniała wyrok.
Rodzice Jakuba nie ukrywali emocji.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty