Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / geralt (CC0 domena publiczna)
Rosjanie szturmują ukraińskie pozycje w Donbasie. Najcięższe walki trwają w okolicach Bachmutu, Awdijiwki i Siewierska. Ukraińska artyleria zadała strat Rosjanom na południowym odcinku frontu.
Jak czytamy w porannym raporcie Sztabu Generalnego Ukraińskich Sił Zbrojnych - ostatniej doby odparto szturm wroga w okolicach miasta Bachmut oraz w pobliskich: Werszynie, Jakowliwce i Zajcewym. Niepowodzeniem zakończyły się także szturmy rosyjskiej armii na północny zachód od okupowanego Doniecka - w okolicach Awdijiwki i Pisków. Nie powiódł się też szturm Rosjan na wschodnie rubieże Siewierska.

Na całej linii frontu od obwodu charkowskiego, przez doniecki, chersoński, mikołajowski i zaporoski Rosjanie ostrzeliwali ukraińskie pozycje za pomocą artylerii, czołgów i lotnictwa. Na południowym odcinku frontu, ukraińska armia ostrzelała za pomocą precyzyjnych wyrzutni rakiet HIMARS szereg rosyjskich pozycji w okupowanym Melitopolu. Rosjanie w nocy ostrzelali za pomocą rakiet dalekiego zasięgu m.in. obiekty wojskowe w Winnicy w centrum kraju. W Charkowie rosyjskie rakiety uderzyły w obiekty infrastruktury.
Relacja Pawła Buszko (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty