Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
argum.eu

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Zlot amerykańskich samochodów, animacje, smakołyki oraz wiele innych atrakcji. Na szczecińskich Jasnych Błoniach odbył się charytatywny festyn połączony ze zbiórką pieniędzy na operację dla rocznego Filipa Zeniuka.
Dziecko urodziło się z wadą serca, lekarze nie dawali rodzicom dużych szans. Ci jednak postanowili walczyć, zbierając wraz ze swoimi znajomymi pieniądze na operację syna.

- Na festynie można zjeść ciasto, jest chleb ze smalcem, lemoniada. To wszystko zostało zrobione przez prywatne osoby. Zbieramy pieniądze na operację, dzięki której Filip będzie mógł normalnie funkcjonować i będzie miał dwie komory serca. Czasu mamy niewiele, ponieważ musimy wpłacić środki do 30 września, aby klinika w ogóle wyznaczyła termin - mówiła Natalia Kuźma, mama chłopca.

- Znam historię Filipka, wiem jak długo walczy o zdrowie. Dlatego specjalnie przyjechaliśmy tu z koleżankami, by pomóc - powiedziała jedna z uczestniczek festynu.

Chłopcu, aby mógł normalnie żyć, potrzebna jest operacja w Stanach Zjednoczonych. Jej koszt to 1 mln 700 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać prawie 200 tysięcy złotych.

Filipa Zeniuka można wesprzeć w internetowej zbiórce.
Relacja Marcina Kokolusa [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty