Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin]
Ich misją jest ewangelizacja dla Polonii Zagranicznej. Chrystusowcy mają ponad 20 parafii w Polsce, z czego zdecydowana większość jest na Pomorzu Zachodnim.
Największą w Polsce jest Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. W ostatnim tygodniu zjechali z całego świata do Poznania na Dni Wspólnoty, a w przyszłym miesiącu będą obchodzić 90-lecie istnienia.

Ks. Mariusz Sokołowski po Szczecinie posługiwał m.in. w Bochum, Rotterdamie, a ostatnio w australijskim Melbourne. - Chyba to są najpiękniejsze chwile, kiedy usłyszałem jako kapłan "Dziękujemy, że ksiądz do nas przyjechał mimo tych 15 tys. kilometrów". Kiedy widziałem łzy w oczach i zwykłe, proste, ale szczere "dziękujemy za słowo, za spowiedź".

Polacy z Kalifornii jeszcze przed pandemią podkreślali znaczenie polskiego duszpasterstwa. - Moment większej samotności spowodował, że bardziej garnęliśmy się do polskiego Kościoła. Kościół to główny element naszej polskości - mówili.

Ks. Jan Fiedurek, duszpasterz w Polskiej Misji Katolickiej w San Jose. - Mamy sobotnią szkołę języka polskiego, w ramach której uczymy ojczystego języka, kultury, tradycji, historii. Odbywają się różne wydarzenia kulturalne, katecheza w każdą niedzielę - wymieniał ks. Jan.

Chrystusowcy posługują w kilkudziesięciu krajach.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty