Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. twitter.com/GDDKiA_Szczecin
Fot. twitter.com/GDDKiA_Szczecin
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie reaguje na skandaliczne zachowanie kierowców. Nagranie przekazuje policji, by ta pociągnęła ich do odpowiedzialności.
Chodzi o to, co wydarzyło się po wypadku, do którego doszło 1 sierpnia na trasie S6 w na wysokości Modlimowa. Kierowca źle się poczuł i stracił panowanie nad samochodem. Wjechał w barierki - na miejscu lądował śmigłowiec LPR.

- Kierowcy jednak zamiast utworzyć korytarz życia, chcieli wydostać się z korka, widać to na nagraniach z trasy - mówi Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie. - Tu doszło do sytuacji związanej chociażby z wjazdem pod prąd na łącznicę, cofaniem na drodze ekspresowej. Zdarzyli się też kierowcy, którzy cofali na pasach ruchu, a jeden z kierowców nawet dość długi odcinek pokonał na biegu wstecznym na lewym pasie, czyli szybkim.

Nieczęsto zdarza się, że w jednym miejscu dochodzi do aż tylu niebezpiecznych manewrów, stąd decyzja by sprawę zgłosić. - To była wyjątkowa sytuacja, bo już dawno nie widzieliśmy takiej ilości zachowań nieodpowiedzialnych, niebezpiecznych, łamania przepisów. Jeżeli takie sytuacje widzimy, to przekazujemy takie nagrania policji - dodaje Grzeszczuk.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie film publikuje w swoich mediach społecznościowych.

- Kierowcy jednak zamiast utworzyć korytarz życia, chcieli wydostać się z korka, widać to na nagraniach z trasy - mówi Mateusz Grzeszczuk z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.
Nieczęsto zdarza się, że w jednym miejscu dochodzi do aż tylu niebezpiecznych manewrów, stąd decyzja by sprawę zgłosić.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty