Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Jesteśmy na finiszu przetargu na wybór inwestora, który wybuduje głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu - mówi wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
Będzie to największa inwestycja infrastrukturalna w porcie w Świnoujściu. Chodzi o to, aby w tym miejscu obsługiwano największe kontenerowce, jakie mogą wejść na Bałtyk.

- To już nie ma co zabiegać. Końcówka to jest przede wszystkim dokończenie przetargu, tak jak prezes Urbaś mówi, jesteśmy na finiszu. Czekamy na wybór operatora, mamy też środki na budowę falochronu - mówi Gróbarczyk.

To kluczowa inwestycja dla naszych portów - zaznacza Dariusz Smoliński z Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego.

- To jest z pewnością kluczowa inwestycja, zwłaszcza w obecnej sytuacji na Ukrainie. Wiemy na pewno, że step-by-step, po prostu się toczy. Pierwszą rzeczą, takim kamieniem milowym, było przeznaczenie przez rząd środków na budowę falochronu. Bez tego ta inwestycja nie ma racji bytu. Natomiast wiemy, że przetarg się toczy i są oferenci - mówi Smoliński.

Terminal ma powstać na wschód od gazoportu. Do portu będą mogły zawijać kontenerowce o długości nawet 400 metrów.
Jesteśmy na finiszu przetargu na wybór inwestora, który wybuduje głębokowodny terminal kontenerowy w Świnoujściu - mówi wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
To kluczowa inwestycja da naszych portów - zaznacza Dariusz Smoliński z Klastra Morskiego Pomorza Zachodniego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty