Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Słuchacz, pan Ireneusz
Fot. Słuchacz, pan Ireneusz
Fot. Słuchacz, pan Ireneusz
Fot. Słuchacz, pan Ireneusz
Ulewy trwały w najlepsze, a system podlewania trawników na boiskach przy ul. Kresowej i tak się włączył.
Na niecodzienną sytuację zwrócił uwagę Słuchacz naszej audycji interwencyjnej "Czas Reakcji".

Wszystko włącza się automatycznie w określonych godzinach. Jest wprawdzie system kontroli opadów, który może zablokować podlewanie, ale w piątek nie zadziałał - tłumaczył Dariusz Sadowski z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie.

- W tym momencie akurat nie zadziałał. Nie wiem, czy to chwilowa usterka, czy jakieś przeciążenie związane z siłą tych opadów, które były gigantyczne - mówił Sadowski.

Systemu nie można było też wyłączyć ręcznie.

- Pracownicy, którzy byli wtedy obecni na obiekcie, w pierwszej kolejności zajęli się zabezpieczaniem sprzętu, który stał na wolnym powietrzu. Pochowali go i zabezpieczyli. Tak naprawdę to podlewanie już się wtedy zakończyło - mówił Sadowski.

By zapobiec takim sytuacjom, miasto zainstaluje dodatkowy system zdalnego wyłączania podlewania, by osoba uprawniona mogła to zrobić przez telefon komórkowy.
Jest wprawdzie system kontroli opadów, który może zablokować podlewanie, ale w piątek nie zadziałał - tłumaczył Dariusz Sadowski z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie.
Systemu nie można było też wyłączyć ręcznie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty