Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Przez donos sąsiedzki mieszkance Chwarstnicy koło Gryfina, pracownicy Fundacji dla Zwierząt odebrali psa.
Sprawą zajmuje się prokuratura. Organizacja twierdzi, że pies był zaniedbany. Właścicielka, że - w trakcie leczenia. Potwierdza to burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn, który włączył się w odzyskanie psa.

- Został jej odebrany 12-letni owczarek niemiecki w trakcie leczenia świerzbowca. Wyrażam dezaprobatę dla takiego zachowania. Właściciele zajmowali się nim dobrze. Do tego są dokumenty z leczenia - podkreśla Sawaryn.

- Dostałam zapewnienie od fundacji, że odzyskam psa po wysłaniu dokumentacji leczenia. Były to puste słowa - dodaje pani Ilona. - Poinformował nas, że złożył zawiadomienie do prokuratury o tym, żeby psa nam odebrać, żebyśmy go już nigdy w życiu nie odzyskali.

- Sprawę oddałem do organów ścigania, to one zadecydują czy pies wróci do właścicieli - zaznacza Grzegorz Bielawski, prezes Fundacji dla Zwierząt. - Jeżeli postępowanie karne w tej sprawie zostanie umorzone, albo sprawa trafi do sądu i sąd nie orzeknie przepadku tego zwierzęcia, w tej sytuacji pies wraca do właścicieli. W przeciwnym przypadku nie wraca do nich.

Prokuratura Rejonowa w Gryfinie prowadzi postępowanie w sprawie odebrania psa. Jeżeli zostanie umorzone, pies wróci do właścicieli.
Organizacja twierdzi, że pies był zaniedbany. Właścicielka, że - w trakcie leczenia. Potwierdza to burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn, który włączył się w odzyskanie psa.
- Dostałam zapewnienie od fundacji, że odzyskam psa po wysłaniu dokumentacji leczenia. Były to puste słowa - dodaje pani Ilona.
- Sprawę oddałem do organów ścigania, to one zadecydują czy pies wróci do właścicieli - zaznacza Grzegorz Bielawski, prezes Fundacji dla Zwierząt.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty