Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
Fot. Małgorzata Frymus [Radio Szczecin]
W Ogrodzie Willi Lentza zostanie przedstawiona w sobotę wieczorem semi opera pt. „The Fairy Queen” - Królowa Elfów angielskiego kompozytora epoki baroku Henry’ego Purcella.
Akcja nieco mniej poważnej opery rozgrywa się w baśniowym świecie Elfów, w czasach starożytnych. Bohaterami są m.in. mieszkańcy lasu - wróżki, duchy leśne, wróżbici, nimfy i czarodzieje.

Utwór zabrzmi w autorskim opracowaniu Fundacji Akademia Muzyki Dawnej. Poza Orkiestrą Famd.pl pod dyrekcją Pawła Osuchowskiego wystąpią słowacka sopranistka Ingrida Gapova oraz ukraiński bas Volodymyr Andruszczak, w roli narratora aktor Michał Janicki.

To rzecz inspirowana Szekspirem mówi prowadzący koncert i orkiestrę Paweł Osuchowski.

- To się działo 330 lat temu w Londynie. Szekspirowski "Sen nocy letniej" w ujęciu Henry’ego Purcella. Jak ktoś posłucha tej muzyki to zrozumie dlaczego, jest to genialna wyspiarska muzyka - mówi Paweł Osuchowski.

Takie plenerowe spotkania są zawsze niepowtarzalne dodaje Osuchowski.

- Kościół daje wspaniałą akustykę i sakralną naturę. W salach kameralnych mamy piękne brzmienie, natomiast w plenerze mamy aurę i przyrodę, ptaki śpiewają, wiatr wieje, to są elementy które w teatrze operowym się splatają. Nie będziemy więc udawali ogrodu, bo w nim będziemy - dodaje Osuchowski.

Początek koncertu - opery w sobotę o godzinie 21 w Ogrodzie Willi Lentza.
To rzecz inspirowana Szekspirem mówi prowadzący koncert i orkiestrę Paweł Osuchowski.
Takie plenerowe spotkania są zawsze niepowtarzalne dodaje Osuchowski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty