Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Działania marszałka Geblewicza to próba zastraszenia dziennikarza i zamknięcia nam ust - mówi Dorota Kania, redaktor naczelny Polska Press - wydawcy Głosu Szczecińskiego.
W piątek gazeta opublikowała informację, że marszałek Olgierd Geblewicz usiłował zamówić ekspertyzy biegłych, które wpłynęłyby korzystnie na śledztwo prokuratury dotyczące jego osoby. Chodzi o sprawę kolizji na autostradzie, do jakiej doprowadził Geblewicz gwałtownie hamując przed TIR-em.

- Nie ma takiej możliwości, żebyśmy nie pisali. Publikujemy. Materiał został rzetelnie i wszechstronnie zebrany. Będziemy w dalszym ciągu interesować się takimi tematami, ponieważ rolą dziennikarza jest sprawdzać, patrzeć władzy na ręce i dlatego w dalszym ciągu będziemy kontynuować tego typu tematy i również dotyczące marszałka Geblewicza - powiedziała Kania.

Marszałek Olgierd Geblewicz po publikacji zapowiedział ściganie autora tekstu Przemysława Szymańczyka, prywatnym aktem oskarżenia z art. 212, który przewiduje karę wiezienia dla dziennikarza. Zapowiedział także złożenie zawiadomienia do prokuratury przeciw dziennikarzowi.

- Politycy zachowują się w ten sposób. Wystarczy przypomnieć marszałka Grodzkiego, który przecież również straszył dziennikarzy, również wytacza procesy i uważa, że w ten sposób może zastraszyć dziennikarzy. Marszałek Geblewicz postępuje identycznie, jak marszałek Grodzki - mówi Kania.

Śledztwo w sprawie kolizji spowodowanej przez marszałka prowadzi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Obejmuje ono także wątek przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez marszałka Geblewicza w zakresie wykorzystywania samochodów służbowych należących do samorządu województwa.
Działania marszałka Geblewicza to próba zastraszenia dziennikarza i zamknięcia nam ust - mówi Dorota Kania, redaktor naczelny Polska Press - wydawcy Głosy Szczecińskiego.
Marszałek Geblewicz zapowiedział także złożenie zawiadomienia do prokuratury przeciw dziennikarzowi.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty