Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Fot. Sławomir Orlik [Radio Szczecin]
Szpanowanie prędkością i sprzętem na kąpielisku, to największy błąd właścicieli skuterów i motorówek. Ratownicy apelują przed sezonem letnim, by pływać bezpiecznie.
Popisy i brak rozsądku to główne przyczyny sytuacji, które na wodzie nie powinny się wydarzać - mówi Jarosław Włodarczyk ze świnoujskiego WOPR.

- Przy kąpieliskach pływamy na prędkości manewrowej, czyli takiej wolnej. Niestety często nie jest to przestrzegane. Zdarzało się nawet, że takie osoby wpływały na kąpielisko, bo chciały zaszpanować i pokazać, jaki mają fajny sprzęt. Oczywiście są to naganne zachowania. Bywały nawet takie sytuacje, że osoby potrącały pływaków w wodzie. Ciężko jest zauważyć na pędzącym skuterze z podniesionym dziobem, czy ktoś pływa czy nie - mówi Włodarczyk.

Ratownik świnoujskiego WOPR przestrzega.

- Trzeba przestrzegać tego dekalogu motorowodniaka, żeby nie było tak, że będą mówić o nich, że są to osoby nieodpowiedzialne, źle się zachowujące i stwarzające niebezpieczeństwo - mówi Włodarczyk.

Od połowy czerwca na świnoujskim kąpielisku pojawiło się wielu miłośników skuterów. Niestety nie każdy zasad bezpieczeństwa przestrzega.
Relacja Joanny Maraszek

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty