Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Co zrobić, żeby uniknąć zalewania niektórych dzielnic miasta w czasie nawałnic tak stało rok temu, gdy woda zniszczyła mienie Szczecinian? Po dwóch godzinach dyskusji radnych komisji komunalnej, urzędników z dwóch wydziałów i czterech instytucji, szefowa rady osiedla Krzekowo-Bezrzecze podsumowała, że "najlepiej to się stamtąd wyprowadzić".
Zakład Usług Komunalnych, Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej Wody Polskie w Szczecinie - oraz urzędnicy z wydziału bezpieczeństwa i gospodarki komunalnej mówili o tym, co kto robi, aby poprawić sytuację.

Prace trwają, zapewniała Daria Radzimska z urzędu miasta: - Podjęto szereg spotkań i rozmów w zakresie możliwości podjęcia działań w sprawie podtopień czy ogólnie samego systemu deszczówki.

Mowa była o zarastających i zanieczyszczanych, bądź zabetonowanych rowach melioracyjnych, samowolach budowlanych, wieloletnich zaniedbaniach i błędach w inwestycjach, zadaniach będących w kompetencjach różnych instytucji.

Przewodnicząca rady osiedla Krzekowo-Bezrzecze - Joanna Pieciukiewicz, jak mówiła, "nie wychodzi z pozytywnym nastawieniem". - Jak mieszkańcy obejrzą relację z dzisiejszej komisji w Internecie, to pierwsze co im przyjdzie do głowy, to aby swoje nieruchomości sprzedawać i się z tego Krzekowa wyprowadzać.

Urzędnicy w odpowiedzi zapewniali, że w tym rejonie miasta "będą przeprowadzone dodatkowe prace i są na to pieniądze".
Relacja Andrzeja Kutysa [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty