Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
O wotum zaufania i absolutorium dla zarządu województwa oraz dyskusja na temat tego, jak marszałek województwa Olgierd Geblewicz wydawał publiczne pieniądze w 2021 roku - m.in. o tym rozmawiali goście "Kawiarenki Politycznej" w Radiu Szczecin.
Przeciwni udzielenia absolutorium marszałkowi byli radni sejmiku z klubu Prawa i Sprawiedliwości. - W raporcie za ubiegły rok nie było napisane, na co były wydane rządowe pieniądze - zaznacza radny Rafał Niburski. - Brak jakiejkolwiek informacji o środkach liczonych w miliardach złotych, otrzymanych od rządu, jakie otrzymuje województwo zachodniopomorskie, czy samorząd województwa, czy poszczególne samorządy wchodzące w skład województwa zachodniopomorskiego. Co do samego budżetu, on się spinał księgowo.

- Pomimo, że udzieliliśmy absolutorium marszałkowi, jesteśmy niezadowoleni, w jaki sposób rozdysponował pieniądze na województwo zachodniopomorskie - podkreśla radny Artur Wezgraj, z klubu Pro Centrum. - Nie jesteśmy do końca usatysfakcjonowani poziomem zapewnienia równowagi w województwie zachodniopomorskim. Mówię o często powtarzanym obszarze podziału na Szczecin i resztę województwa.

Artur Nycz radny z klubu Koalicji Obywatelskiej wyliczał, jakie inwestycje udało się zrealizować z pieniędzy budżetu województwa zachodniopomorskiego w 2021 roku. - Teatr Polski, do tego możemy dodać konsolidowaną siedzibę Urzędu Marszałkowskiego. Zakup nowego taboru kolejowego, blisko 120 mln złotych. Drogi wojewódzkie, czyli następne kilkadziesiąt milionów. Programy społeczne.

Dyskusja i głosowanie w sprawie wotum zaufania oraz absolutorium dla zarządu województwa odbywa się co roku.
- W raporcie za ubiegły rok nie było napisane, na co były wydane rządowe pieniądze - zaznacza radny Rafał Niburski.
- Pomimo, że udzieliliśmy absolutorium marszałkowi, jesteśmy niezadowoleni, w jaki sposób rozdysponował pieniądze na województwo zachodniopomorskie - podkreśla radny Artur Wezgraj, z klubu Pro Centrum.
Artur Nycz radny z klubu Koalicji Obywatelskiej wyliczał, jakie inwestycje udało się zrealizować z pieniędzy budżetu województwa zachodniopomorskiego w 2021 roku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty