Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Zamiast kwiatów, czekoladek czy perfum - mammografia. Do ofiarowania takiego prezentu zachęca Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie. 26 maja obchodzimy Dzień Matki.
Placówka namawia w ten sposób do profilaktyki. Mammografię bez skierowania mogą zrobić, nie tylko dziś, panie w przedziale wiekowym 50-69 lat w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Badanie pozwala wykryć chorobę w bardzo wczesnym stadium - mówi dr Mariusz Holicki z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii. - To jest możliwość wykrywania z mikrozmian na poziomie submilimetrowym, a na takim nam zależy. Te zmiany rokują, że może to prowadzić do całkowitego wyleczenia.

Z badania mogą skorzystać te kobiety, które nie wykonały badania mammograficznego w ciągu ostatnich dwóch lat oraz te, które otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownego badania mammograficznego.

Mammografię w ramach programu można zrobić w budynku nr 8 - Centrum Diagnostyki i Terapii Nowotworów Piersi od poniedziałku do piątku 8.30-15.30 a w środy - do godziny 17.
Badanie pozwala wykryć chorobę w bardzo wczesnym stadium - mówi dr Mariusz Holicki z Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty