Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
W programie mają przyjęcie przez Polskę waluty euro, jednak pytanie o to, jak taka operacja miałaby pomóc w walce z inflacją i wpłynęłaby na rozwój gospodarczy - pełnomocniczka ruchu "Polska 2050 Szymona Hołowni" w Szczecinie pozostawiła bez odpowiedzi.
Agnieszka Kosińska w "Rozmowach pod Krawatem" mówiła o inflacji. - W kwestii inflacji, to my w tej chwili bijemy już rekordy. Niedługo osiągniemy już chyba 20 procent. Ja bym sobie życzyła, żebyśmy mieli taką inflację, jak inne kraje. Najprawdopodobniej to też jest wynik wspólnej waluty.

- No dobrze, cztery ostatnie państwa, które przyjęły euro, pamięta pani? - zapytał redaktor Kamil Nieradka.

- Nie - odpowiedziała Kosińska.

- To Litwa, Łotwa, Estonia i Słowacja, tam inflacja jest wyższa niż w Polsce czy nie? - zadał kolejne pytanie redaktor Nieradka.

- Nie mam takich danych. Natomiast martwi mnie inflacja u nas w kraju... - odpowiedziała pełnomocniczka ruchu "Polska 2050 Szymona Hołowni".

We wszystkich wymienionych krajach, inflacja jest obecnie wyższa niż w Polsce. Według pełnomocniczki Polski 2050, może to wynikać z faktu, że "są na początku drogi z europejską walutą". Ostatni z tych krajów - Słowacja, przyjęła euro w 2009 roku.
Agnieszka Kosińska w "Rozmowach pod Krawatem" mówiła o inflacji.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty