Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Fot. Mateusz Papke [Radio Szczecin]
Była msza święta, odznaczenia i festyn - w Łobzie trwają wojewódzkie obchody Dnia Strażaka.
Czego strażakom życzą politycy Prawa i Sprawiedliwości?

- Przede wszystkim życzy się zdrowia i siły - mówił poseł PiS Artur Szałabawka.

- Tyle powrotów ile wyjazdów. Aby w jak najlepszych warunkach mogli dbać o bezpieczeństwo mieszkańców naszej ziemi - mówił Paweł Szefernaker, wiceminister MSWiA.

- Życzę również, aby te ich wysiłek, poświęcenie, zawsze odnajdowało szacunek i zrozumienie w społeczeństwie. Dzisiaj cieszą się tym najwyższym zaufaniem i życzę, aby to się nigdy nie zmieniło - mówiła Małgorzata Golińska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

Podczas obchodów obyła się debata na temat "Jak zmieniała się Straż Pożarna przez ostatnie 30 lat?"

Na początku powołania PSP borykaliśmy się z brakiem sprzętu gaśniczego - wspominał nadbryg. Marek Cegiełka, były komendant wojewódzki straży pożarnej w Szczecinie

- Brakowało węży na samochodach, których powinniśmy posiadać co najmniej tyle, ile trzeba. Nasze jednostki były w bardzo słabym stanie. Ochrona osobista nie zabezpieczała strażaków przed warunkami pożarowymi. Wychodziliśmy z bardzo ciężkiej sytuacji z nadzieją, że to się uda, że ustawa da nam szansę stworzyć nowoczesną służbę - mówił Cegiełka.

I tak się stało. Teraz, jak dodawał Jarosław Tomczyk, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie - strażacy dysponują najnowocześniejszym sprzętem.

- Czas eksploatacji samochodu średniego ratowniczo-gaśniczego na terenie województwa to jest 7 lat i 2 miesiące. Jak zostaliśmy zadysponowani by pomóc w pożarach wielkopowierzchniowych lasów na terenie Szwecji, to tamtejsi strażacy myśleli, że wysłaliśmy najlepsze samochody, jakie mamy na terenie województwa - mówił Tomczyk.

Ustawa powołująca Państwową Straż Pożarną weszła w życie 1 lipca 1992 roku.

Partonem medialnym obchodów dnia strażaka jest Radio Szczecin. Sponsorem wydarzenia jest Enea.
Co życzą politycy strażakom
Na początku powołania PSP borykaliśmy się z brakiem sprzętu gaśniczego - wspomina nadbryg. Marek Cegiełka, były komendant wojewódzki straży pożarnej w Szczecinie
I tak się stało. Teraz, jak dodaje Jarosław Tomczyk, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie - strażacy dysponują najnowocześniejszym sprzętem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty