Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Krzysztof Soska. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Krzysztof Soska. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Miejscy radni zaskoczeni odejściem Krzysztofa Soski z Urzędu Miasta. Zastępca prezydenta Szczecina zrezygnował ze stanowiska po 12 latach. Poinformował o tym prezydent Szczecina Piotr Krzystek.
Krzysztof Soska zajmował się oświatą, sportem i kulturą. Krzystek podczas czatu z mieszkańcami podziękował swojemu współpracownikowi. - Bardzo dziękuję za 12 wspólnych lat. Przed nim nowe, biznesowe wyzwania - powiedział Piotr Krzystek.

- Nie spodziewałem się takiej zmiany - mówi Mirosław Żylik, radny Koalicji Samorządowej, klubu Piotra Krzystka: - Niby jesteśmy z Komitetu Piotra Krzystka, ale jesteśmy też radnymi, więc zajmujemy się pracą, którą musimy wykonywać. Zarząd to jest zarząd, a Rada Miasta Szczecin i radni to dwie różne rzeczy. Trochę mi żal pana Krzysztofa, bo uważam, że był dobrym wiceprezydentem.

Soskę na stanowisku zastąpi Lidia Rogaś - wieloletnia dyrektor Wydziału Oświaty.

Marcin Pawlicki, radny PiS zwraca uwagę na słabą pozycję Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta, która jest koalicjantem klubu Piotra Krzystka, a jej przedstawiciel nie został zastępcą prezydenta.

- W poprzednich latach zawsze było tak, że jeżeli była koalicja, a w tym roku mamy taką, między Koalicją Samorządową a Koalicją Obywatelską, to jednym z zastępców prezydenta miasta był reprezentant danego klubu. To wskazuje na słabą pozycję koalicjanta, który nie ma nic na kolegium prezydenckim do powiedzenia aktualnie, stąd też może ta frustracja Koalicji Obywatelskiej - podkreśla Pawlicki.

Łukasz Tyszler, radny Koalicji Obywatelskiej odpowiada, że wybór Lidii Rogaś, to dobra decyzja: - Nigdy nie zależało nam na stanowiskach i stołkach. Cieszę się, że na miejscu pana prezydenta Soski jest osoba z urzędu, osoba merytoryczna i kompetentna, a nie jest to jakiś wybór polityczny i osoba, która dopiero wdrażałaby się w to wszystko. Czasy nie są przecież do tego najlepsze.

Krzysztof Soska zdecydował się podjąć nowe wyzwania poza samorządem - poinformował urząd. Pozostanie przedstawicielem Szczecina w Euroregionie Pomerania, będzie też nadal zasiadał w radzie nadzorczej Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

Lidia Rogaś pracę rozpocznie 1 czerwca.
Krzysztof Soska zajmował się oświatą, sportem i kulturą. Krzystek podczas czatu z mieszkańcami podziękował swojemu współpracownikowi.
- Nie spodziewałem się takiej zmiany - mówi Mirosław Żylik, radny Koalicji Samorządowej, klubu Piotra Krzystka.
Marcin Pawlicki, radny PiS zwraca uwagę na słabą pozycję Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miasta, która jest koalicjantem klubu Piotra Krzystka, a jej przedstawiciel nie został zastępcą prezydenta.
Łukasz Tyszler, radny Koalicji Obywatelskiej odpowiada, że wybór Lidii Rogaś, to dobra decyzja.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty