Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
framex.pl
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Radni PiS uważają, że zażyłość marszałka Geblewicza z premier Meklemburgii, która lobbowała na rzecz Nord Stream, mogła uderzać w polską rację stanu. Marszałek Geblewicz chciał wraz z premier Manuelą Schwesig utworzenia polsko-niemieckiej metropolii w Szczecinie. Fundacja Klimatyczna premier Meklemburgii była finansowana z kremlowskich pieniędzy - mówi radna Sejmiku, Małgorzata Jacyna-Witt.
- Niestety pan marszałek Olgierd Geblewicz jest bardzo serdecznym przyjacielem pani Manueli Schwesig, bardzo mocno to zawsze podkreśla. W 2019 padła propozycja wspólnego obszaru Meklemburgi z Zachodniopomorskiem ze stolicą w Szczecinie. My już wtedy mocno protestowaliśmy - mówi Jacyna-Witt.

Radny Rafał Niburski uważa, że współpraca marszałka Geblewicza z premier Meklemburgii wymaga gruntownego wyjaśnienia.

- Czytałem lakoniczny komunikat pana marszałka, w którym stwierdza, że on wiedział o powiązaniach. Pytanie kiedy się dowiedział, bo jeśli w 2019 roku podczas wizyty pani Manueli Schwesig wiedział o jej powiązaniach z Gazpromem i zaangażowaniu w budowę Nord Stream 2, rurociągu który jest sprzeczny z polską racją stanu to pojawia się pytanie czy Geblewicz jest marszałkiem województwa wchodzącego w skład Rzeczypospolitej Polskiej czy Republiki Federalnej Niemiec - mówi Niburski.

W ubiegłym tygodniu Frankfurter Allgemeine Zeitung ujawnił kolejne dokumenty na temat fundacji powołanej przez premier Manuelę Schwesig. Fundacja za rosyjskie pieniądze wspierała budowę Nord Stream 2.
Marszałek Geblewicz chciał wraz z premier Manuelą Schwesig utworzenia polsko-niemieckiej metropolii w Szczecinie
Radny Rafał Niburski uważa, że współpraca marszałka Geblewicza z premier Meklemburgii wymaga gruntownego wyjaśnienia.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty