Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. facebook.com/zelenskiy.official
Fot. facebook.com/zelenskiy.official
Wyjazd premierów Polski, Czech i Słowenii do Kijowa był jednym z tematów porannej "Kawiarenki Politycznej" Radia Szczecin.
Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości Leszka Dobrzyńskiego, wyjazd ten miał spore znaczenie głównie dla samej Ukrainy. - Wściekła reakcja Rosji też chyba była dowodem na to, że to była wizyta potrzebna, nie tylko symboliczna, ale wsparcie jak najbardziej realne - uważa Dobrzyński.

Komentować wizyty premierów nie chciał poseł Koalicji Obywatelskiej Artur Łącki. W jego ocenie na podsumowanie tej wizyty jest jeszcze za wcześnie. - Na razie się wstrzymuję, bo też nie widzę jak na razie żadnych efektów tej wizyty. Może kiedyś się dowiemy, że to były jakieś ważne rozmowy między panami premierami a panem prezydentem Zełenskim - stwierdził Łącki.

Pozytywnie do wizyty premierów w Kijowie odniósł się pełnomocnik Partii Republikańskiej w regionie Jakub Pyżanowski. - To, że ten pomysł jest dobrym pomysłem, to najlepiej widać po reakcji ministra Ławrowa, który go bardzo mocno skrytykował. Tu pan poseł Łącki zastanawiał się czy nie można by porozmawiać telefonicznie, to są rozważania naprawdę nie na miejscu - skomentował Pyżanowski.

To wizyta ważna przede wszystkim dla kraju prowadzącego wojnę - uważa poseł Nowej Lewicy Dariusz Wieczorek. - Myślę, że to wizyta bardzo ważna z punktu widzenia samej Ukrainy, bo to jest jednak pokazanie i dla Ukraińców i dla całego świata, że Ukraina jest, funkcjonuje, rząd i prezydent funkcjonują.

Premierzy Polski, Czech i Słowenii odwiedzili Kijów 15 marca. Podczas tej wizyty między innymi padła propozycja utworzenia misji pokojowej NATO w Ukrainie.
Zdaniem posła Prawa i Sprawiedliwości Leszka Dobrzyńskiego, wyjazd ten miał spore znaczenie głównie dla samej Ukrainy.
Komentować wizyty premierów nie chciał poseł Koalicji Obywatelskiej Artur Łącki. W jego ocenie na podsumowanie tej wizyty jest jeszcze za wcześnie.
Pozytywnie do wizyty premierów w Kijowie odniósł się pełnomocnik Partii Republikańskiej w regionie Jakub Pyżanowski.
To wizyta ważna przede wszystkim dla kraju prowadzącego wojnę - uważa poseł Nowej Lewicy Dariusz Wieczorek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty