Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Ponad 20 szczecińskich lekarzy i studentów medycyny opiekuje się wolontaryjnie Ukraińcami, którzy uciekli przed wojną.
Medycy są w punkcie recepcyjnym przy Al. Piastów, a także w halach sportowych przekształconych na tymczasowe noclegownie.

Profesor Jerzy Sieńko z PUM, który zwrócił się do medyków o pomoc przy uchodźcach mówi, że odzew był natychmiastowy.

- To pokazuje, że ze strony lekarzy, jak i całego społeczeństwa jest ogromna chęć pomocy Ukraińcom, których dotknęła tak ogromna tragedia. Zgłosiło się ponad 20 lekarzy, w tym nawet czterech profesorów, że w czasie wolnym, podyżurowym przyjadą tutaj, i tutaj będę przyjmować dzieci i dorosłych - tłumaczy Sieńko.

Anna Zakrzewska, studentka czwartego roku Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego
pomagała dziś w - przekształconej na noclegownię - szczecińskiej hali SDS-u.

- Uważam, że to jest pomoc, która jest tym ludziom naprawdę potrzebna, a z drugiej strony dla mnie to jest zbieranie doświadczenia. Mogę kogoś zbadać, osłuchać. Widzimy choćby dzieci z alergiami, takie typowe zapalenia migdałków czy anginy. To są takie standardowe choroby, ale trzeba je jednak leczyć - mówi wolontariuszka.

Od początku napaści Rosji na Ukrainę, do województwa zachodniopomorskiego dotarło już ponad 30 tysięcy uchodźców.
- Zgłosiło się ponad 20 lekarzy, w tym nawet czterech profesorów, że w czasie wolnym, podyżurowym przyjadą tutaj, i tutaj będę przyjmować dzieci i dorosłych - tłumaczy Sieńko.
Anna Zakrzewska, studentka czwartego roku Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego pomagała dziś w - przekształconej na noclegownię - szczecińskiej hali SDS-u.
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]
Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek31środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty