Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Fot. Tomasz Duklanowski [Radio Szczecin]
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają w utworzeniu kolejnego punktu noclegowego dla uciekających przed wojną uchodźców z Ukrainy.
Chodzi o halę sportową przy ulicy Narutowicza, którą udostępnił prezydent Szczecina.

- Z naszej strony dostarczamy łóżka polowe i bierzemy na siebie koszty utrzymania - mówi wojewoda Zbigniew Bogucki. - Punkt przy ul. Narutowicza ma 150 łóżek z magazynu Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego. Łóżka są właśnie transportowane. To będzie baza dodatkowych łóżek. Będą tam na pewno funkcjonariusze policji, ale i służby z miasta.

To kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy samorządem i administracją rządową w naszym województwie. - Miasto udziela powierzchni. Natomiast, jeżeli chodzi o zaangażowanie ze strony wojewody, to jest to: dostarczenie łóżek polowych, przywiezienie, rozładunek i ustawienie ich, a następnie opłacanie, w tym podstawowym zakresie, tak jak zostało to uzgodnione z miastem - tłumaczy Bogucki.

W hali, uchodźcy mają przebywać do 24 godzin - do czasu znalezienia dla nich stałego zakwaterowania.
- Z naszej strony dostarczamy łóżka polowe i bierzemy na siebie koszty utrzymania - mówi wojewoda Zbigniew Bogucki.
- Natomiast, jeżeli chodzi o zaangażowanie ze strony wojewody, to jest to: dostarczenie łóżek polowych, przywiezienie ich, rozładunek i ustawienie ich, a następnie opłacanie, w tym podstawowym zakresie, tak jak zostało to uzgodnione z miastem - tłumaczy Bogucki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty