Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Fot. Joanna Maraszek [Radio Szczecin]
Niedawno ukończona została budowa pierwszej stacji dla dorożek, z dostępem do bieżącej wody i odprowadzeniem ścieków. Znamy lokalizację kolejnej. Wiadomo też, że korzystanie z obiektów będzie odpłatne.
Nowa wiata posłuży już w tym sezonie. Miasto ma plan by wybudować kolejną, w innej części miasta - mówi Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia.

- Powstanie jeszcze druga stacja. Projektujemy ją bliżej granicy niemieckiej, przy ul. Bałtyckiej. Dorożkarze ustalili, że druga stacja byłaby tam bardzo wskazana - mówi Michalska.

Obie mają być odpłatne. - Chcemy, żeby właściciele dorożek mieli w tym swój udział - dodaje zastępca prezydenta Świnoujścia.

Z inwestycji zadowoleni są właściciele dorożek. Nie ukrywają jednak, że to, czy będą korzystać z wiat, jest uzależnione.

- Dobrze to dla nas - powożących, dla koni też dobrze. - Jak będą bardzo wysokie opłaty, to przemyślę czy to się opłaca - mówią dorożkarze.

W latach 90. ubiegłego wieku w Świnoujściu jeździło 150 dorożek. Teraz jest ich 30. Są jedną z bardziej znanych atrakcji miasta.
Relacja Joanny Maraszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty