Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Maciej Papke [Radio Szczecin]
Mat. Facebook Prawobrzeże24
Awaria wodociągowa na ulicy Dąbskiej w szczecińskim Kijewie.
Godz. 22.00
Trwa odpowietrzanie wodociągu na ulicy Dąbskiej w Kijewie, gdzie doszło do awarii. Ekipy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji przystąpią do naprawy, jak tylko wypłynie stamtąd cala woda.

Rzecznik ZWiK-u Tomasz Makowski przekazał nam, że mieszkańcy Prawobrzeża mają wodę w kranach.

Ulica Dąbska jest nieprzejezdna. Tak będzie do momentu usunięcia awarii, ale nie wiadomo kiedy to nastąpi.

Godz. 18.00-21.00
Ulica Dąbska w szczecińskim Kijewie jest nieprzejezdna - informują nasi słuchacze.

- Na ul. Dąbskiej, tuż przy elektrociepłowni, pojawiła się woda. Zrobiła się mała rzeczka i duże jeziorko. Dąbska jest w zasadzie nieprzejezdna, bo się można utopić. - Całe Kijewo płynie. Coś musiało strzelić, samochody się topią. Nie jechać ulicą Dąbską, wszystko zalane - mówią słuchacze.

Ekipy wodociągowe wyłączyły dostęp do wody mieszkańcom Prawobrzeża. Trasa jest nieprzejezdna, policja kieruje auta na objazdy. W wyniku wycieku wody z pękniętej rury została zalana jedna posesja, na miejscu są strażacy którzy pomagają zalanym mieszkańcom Kijewa.

- Tyle wody się leje, jak z jakiejś większej rzeki. - Przyszłam zobaczyć, bo wody nie mamy. - Wlewa się tutaj do posesji, bo za płotem jest jakiś domek. - Jak pękły rury do woda się waliła. Nikt nic nie robił, a samochody jechały i woda szła pod dom. Mam podmyte całe fundamenty. Wszystko pozalewało. Ogrody, piwnicę, wszystko - mówią mieszkańcy.

Na razie trwa odwadnianie miejsca awarii, co potrwa kilka godzin. Dopiero po tym czasie do naprawy będą mogły przystąpić ekipy techniczne - mówi Tomasz Makowski, rzecznik ZWiK-u.

- Wiemy o spadkach ciśnienia wody na Prawobrzeżu. Jeszcze trudno mi powiedzieć, jak to będzie wyglądało w konkretnych dzielnicach. Będziemy starać się puścić wodę z innych kierunków - mówi Makowski.

Do której potrwa naprawa, na tę chwilę nie wiadomo. Na pewno będą dla mieszkańców podstawiane beczkowozy, choć na razie nie wiadomo gdzie dokładnie.
Trasa jest nieprzejezdna - informują nasi słuchacze.
Relacja Marcina Kokolusa.
Na razie trwa odwadnianie miejsca awarii, co potrwa kilka godzin. Dopiero po tym czasie do naprawy będą mogły przystąpić ekipy techniczne - mówi Tomasz Makowski, rzecznik ZWiK-u.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Facebook Grupa Suszą! Szczecin
Fot. Facebook Grupa Suszą! Szczecin

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty