Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Policja z dodatkowymi uprawnieniami do kontrolowania maseczek i pilnowania obostrzeń, a poseł KO Grzegorz Napieralski czeka na ustawę i dyskusję na temat paszportów covidowych i możliwości ich kontroli przez pracodawcę.
Polityka opozycji dopytywaliśmy czy zagłosowałby "za" takimi kontrolami. - Ja nie jestem ekspertem, jeśli chodzi o paszporty covidowe, ani nie jestem lekarzem, natomiast jeżeli dziś pracodawcy zapytają: "no dobrze, ja będę to kontrolował, ale jest ileś wyjątków, nie chcę ich teraz wymieniać, to jak mam się zachować?" I w tej ustawie o to tak naprawdę chodzi. Marszałek województwa zachodniopomorskiego podjął taką decyzję. Jeżeli uważasz, że nie ma Covid, to przychodzisz do pracy. Jeżeli uważasz, że jest Covid i jesteś zaszczepiony, masz pracę zdalną. I tak rozdzielił tych ludzi. To jest półśrodek. Dobry pomysł, gratuluję, ale to półśrodek - stwierdził Napieralski.

Pytaliśmy też Grzegorza Napieralskiego o propozycję obowiązkowych szczepień dla wszystkich Polaków. Zdaniem polityka KO, w obecnym Sejmie taki pomysł nie znajdzie większości.
Polityka opozycji dopytywaliśmy czy zagłosowałby "za" takimi kontrolami.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty