Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Grodzki. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Śledztwo w sprawie wstrzymywania wniosku o uchylenie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu przez wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza, prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.
Zdaniem śledczych, wicemarszałek złamał prawo "poprzez pozostawienie bez biegu wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu".

Śledztwo wszczęto 26 listopada, jednak dopiero w czwartek poinformowała o tym prokuratura. Toczy się w sprawie „przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej". Za co grozi do 10 lat więzienia.

Bogdan Borusewicz skomentował sprawę w mediach.

- Sugestia, że popełnił jakiekolwiek przestępstwo, realizując zasady biegu wniosku o odebranie immunitetu, to jest oczywista sprawa polityczna; to jest ingerencja prokuratury w niezależność Senatu - powiedział Borusewicz.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki podczas czwartkowej konferencji w Katowicach również odniósł się do sprawy.

- To nie jest nasza wina, że prokuratura dwukrotnie nie potrafiła prawidłowo przygotować wniosku. Wprowadzone procedury są całkowicie zgodne z regulaminem Senatu. Nie mamy sobie tutaj nic do zarzucenia - powiedział Grodzki.

Wniosek o uchylenie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu i pociągnięcie go do odpowiedzialności karnej jest związany z postępowaniem toczącym się w sprawie "podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich w czasie, gdy był on dyrektorem szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatorem tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej".
Relacja Anny Łukaszek.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek28wtorek29środa30czwartek01piątek02sobota03niedziela04poniedziałek05wtorek06środa07czwartek08piątek09sobota10niedziela11poniedziałek12wtorek13środa14czwartek15piątek16sobota17niedziela18poniedziałek19wtorek20środa21czwartek22piątek23sobota24niedziela25poniedziałek26wtorek27środa28czwartek29piątek30sobota31niedziela01

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty