Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Maciej Papke [Radio Szczecin]
Około 150 osób protestuje przed Urzędem Miasta w Szczecinie. To pracownicy Domów Pomocy Społecznej i Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, którzy domagają się podwyżek.
Urzędnicy Piotra Krzystka oferują 350 złotych brutto rozłożone na dwa lata, pracownicy socjalni walczą o 1200. Dziś ostatnia tura rozmów między stronami, przed przygotowaniem budżetu miasta na przyszły rok. Dlatego też dziś pracownicy socjalni postanowili wyjść na ulice.

- Jeśli ośrodek miejski by stanął, to wyjdą mieszkańcy, bo oni potrzebują pomocy. My również - tłumaczą demonstrujący.

Co jeśli protest nie pomoże? - pytał reporter.

- Jestem gotowa podjąć dalsze działania. Jest pełna mobilizacja i dziś jest dzień ostrzegawczy - mówi kobieta, która przyszła na protest.

- Pracownicy socjalni mają często niższe dochody niż klienci, z którymi pracują. To śmieszna kwota - mówią protestujący.

W DPS-ach szeregowy personel na rękę zarabia 2500 złotych. Z kolei urząd tłumaczy, że możliwości finansowe miasta nie pozwalają na większą podwyżkę niż 350 złotych brutto w ciągu dwóch lat. Natomiast sesja szczecińskiej rady miasta, podczas której radni mają przyjąć budżet i zdecydować o podwyżkach dla pracowników socjalnych, odbędzie się za tydzień we wtorek.
Około 150 osób protestuje przed Urzędem Miasta w Szczecinie.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty